Menu Zamknij

Zdrowe i smaczne przekąski na sylwestra

W kwestii przekąsek na sylwestra możliwości jest całe mnóstwo. Każdy ma swoje gusta smakowe i preferencje. Dlatego, zamiast tworzyć listę przysmaków, postanowiliśmy ogólnie omówić kwestię doboru przystawek na sylwestra, udzielając przy tym kilku porad. Sprawdzimy też, czy sprawdzą się w tej roli zestawy sushi.

Jakie przekąski na sylwestra sprawdzą się najlepiej?

Zastanawiasz się może, jakie cechy powinny posiadać dobre przystawki na sylwestra. Oczywiście w dużej mierze jest to zależne od charakteru imprezy. Jeśli pojawia się na niej alkohol, polecamy treściwe jedzenie, które spowolni jego przyswajanie. Natomiast co do uniwersalnych wskazówek dotyczących przystawek na sylwestra, naszym zdaniem przysmaki powinny być przede wszystkim:

  • świeże,
  • dobrze się prezentować,
  • różnorodne,

Zadaniem przystawek jest głównie sprawianie przyjemności. Nieświeże jedzenie nigdy jej nie gwarantuje. Ponadto jedzenie lepiej smakuje, jeśli wygląda estetycznie. Trzeba też mieć na uwadze, że stół z jedzeniem przygotowany w przemyślany sposób przyczynia się do lepszej atmosfery. Warto też zadbać o różnorodność, aby wśród przystawek każdy znalazł coś dla siebie. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się przystawki na zimno. W końcu kto ma ochotę w czasie zabawy sylwestrowej podgrzewać przystawki?

Kosz ze stali nierdzewnej z pedałami

Przeczytaj także:

Kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak – jakie wybrać?

Czy zestawy sushi na sylwestra to dobry pomysł?

Zważając na wskazane powyżej kwestie, łatwo stwierdzić, że zestawy sushi wydają się bardzo dobrą propozycją na noc sylwestrową (zamów tutaj najlepsze sushi w Trójmieście: https://www.hashisushi.pl/menu/zestawy). Zamawiając sushi w dobrej restauracji, mamy pewność, że jedzenie będzie świeże. Kolorowe futomaki, hosomaki czy sashimi będzie się doskonale prezentować na sylwestrowym stole. Warto przy tym zaznaczyć, że zestawy sushi są bardzo różnorodne. Łatwo skomponować zamówienie, w którym znajdzie się ciekawa propozycja dla każdego, bez względu na jego upodobania. Co ważne, sushi serwuje się na zimno, zatem odpada problem z koniecznością podgrzewania przystawek.

Przystawki i nie tylko

Kolejnym powodem, dla którego zestawy sushi jako przystawki to dobry wybór, jest możliwość rozwiązania kwestii wyżywienia w sylwestra z pomocą jednej tylko restauracji. Sushi sprawdzi się jako przystawka, a jednocześnie jest pożywne i może też pełnić funkcję głównego posiłku. Poza tym dobra restauracja oferująca zestawy sushi posiada zwykle o wiele bogatszą ofertę. Znajdziesz w niej zupy, w tym ramen, a także tatar, rozmaite dania główne oraz desery. W zależności od rozmiarów imprezy sylwestrowej można po prostu zamówić jedzenie na określoną godzinę lub skorzystać z usługi cateringu.

Oczywiście zestawy sushi to tylko jedna z wielu propozycji na przystawki sylwestrowe. Niemniej jak wskazaliśmy powyżej, sushi spełnia wszystkie najważniejsze wymagania stawiane przysmakom sylwestrowym. Niewątpliwie mowa tutaj o jedzeniu, które uświetni każdą imprezę, bez względu na jej rozmiary. Co więcej, sushi sprawdzi się na imprezie oficjalnej, bardzo eleganckiej, jak i tej organizowanej na luzie. Pamiętaj jednak, że aby noc sylwestrowa była udana, konieczne jest zamówienie jedzenia z dobrej, zaufanej restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.