Menu Zamknij

Słomki do napojów – jak wybrać?

Ekologiczne słomki

W dzisiejszych czasach istnieje wiele zamienników plastikowych słomek, które już 3 lipca skończą swoją erę. Producenci słomek coraz częściej wymyślają nowe rozwiązania – wielorazowe słomki, metalowe słomki, papierowe słomki czy słomki ze słomy. Które z nich są tak naprawdę najlepsze? Które słomki należy wybrać, aby żyć w pełnej zgodzie z naturą? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!

Słomki do napojów – przegląd 

Słomki do napojów można podzielić na dwie główne kategorie: wielorazowe słomki do picia oraz jednorazowe naturalne słomki do napojów. Które z nich są lepsze? Na to pytanie odpowiecie sobie sami, po przeczytaniu naszego artykułu.

Słomki do napojów wielorazowe

Słomki wielorazowe to coraz częściej wybierana opcja jeśli chodzi o słomki do picia. Do słomek wielorazowych zaliczają się między innymi metalowe słomki do picia. Dzięki nim oszczędzamy pieniądze i cieszymy się fajnym produktem przez długi czas. Niemniej jednak trzeba wspomnieć o tym, że słomki wielorazowe metalowe mają też swoje wady.

Metalowe słomki są wielorazowe, to znaczy, że w barach czy restauracjach, których właściciele zdecydowali się na takie rozwiązanie dostajemy słomkę, z której wcześniej ktoś już pił. Jak wiadomo, sztućce w restauracjach są również metalowe i wielorazowe. Lecz sztućce łatwiej umyć. Gorzej ze słomkami metalowymi – w środku zawsze może zostać osad, gdyż nie jesteśmy w stanie dokładnie umyć słomki metalowej w środku.

Słomki papierowe eko

Jedną z głównych zalet słomek papierowych jest fakt, że są one biodegradowalne. To znaczy, że słomki papierowe po wyrzuceniu zaczną się rozkładać już po trzech dniach! Papierowe słomki do napojów są przyjazne dla przyrody a ich cena jest bardzo korzystna. Osoby, które decydują się na słomki papierowe dbają o nasze środowisko! Jednak słomki papierowe mają też swoje wady!

Niewątpliwą wadą papierowych słomek jest to, że ich producenci w teorii tworzą produkty z papieru, a w rzeczywistości ich papierowe słomki są obkładane warstwami plastiku. Oczywiście nie wszyscy producenci słomek papierowych tak robią.

Słomki do napojów ze słomy

Słomki słomiane to strzał w dziesiątkę! Można je zakupić do barów i restauracji, a także używać w domowym zaciszu na spotkaniach rodzinnych! Słomki ze słomy to w 100% naturalne i biodegradowalne ekologiczne słomki! Kupując je dbasz o naszą planetę! Słomki ze słomy to najlepsza alternatywa dla zwykłych słomek!

Słomki do picia ze słomy nie rozmiękają oraz nie zmieniają smaku napoju! Są trwalsze niż słomki wykonane z papieru! Są to ekologiczne i naturalne słomki, z których można pić nawet gorące napoje! Wykonane są ze słomy pszenicznej, czyli surowca naturalnego, bez grama plastiku! Sprawdź sklep internetowy ze słomkami ze słomy https://pszeslomki.pl/ – wypróbuj eko rozwiązania – nie pożałujesz!

Kosz ze stali nierdzewnej z pedałami

Przeczytaj także:

Kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak – jakie wybrać?

Co można zrobić ze słomek?

Słomki do napojów można wykorzystać w deszczowe dni i razem z dziećmi przygotować różnorodne prace! Ozdoby ze słomek do napojów można zrobić za pomocą kilku słomek do napojów! Oto nasze propozycje:

  • Naszyjnik ze słomek – do wykonania naszyjniku ze słomek potrzebne będą: kilka kolorowych słomek, igła, nitka oraz nożyczki. Aby wykonać naszyjnik ze słomek, słomki należy przebić igłą i naciągnąć na nitkę. Na koniec należy uciąć słomki pod kątem i zawiązać nitkę. Będzie to idealna zabawa dla Twojego dziecka!
  • Serduszko jako ozdoba do kluczy ze słomek – aby tego dokonać, słomki tniemy na malutkie kawałeczki. Następnie układamy je otworem do góry, blisko siebie, najlepiej w foremce do pieczenia pierniczków. Po ułożeniu słomek należy przyłożyć papierem i wyprasować. Możesz podarować komuś własnoręcznie wykonany breloczek do kluczy.
  • Kwiaty własnoręcznie robione – aby wykonać piękne kwiaty potrzebujesz: 7 serc wyciętych z czerwonego papieru, kleju, słomki oraz kawałeczka plasteliny. Serca należy złożyć na pół naklejać lewą część serca na prawą część kolejnego serca itd., aż do momentu otrzymania kwiatka. Do środka należy włożyć słomkę. Z plasteliny zrób małą kuleczkę i przyklej na środek kwiatka.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Was inspiracją na deszczowe dni spędzone w domu. Słomki ze słomy można wykorzystać na wiele sposobów, nie tylko do picia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.