Menu Zamknij

Oto Posnet Pospay 2 Online – nowy kasoterminal od polskiego producenta

Kasoterminale to bezspornie jedne z najbardziej wszechstronnych urządzeń, jakie są obecnie dostępne na polskim rynku fiskalnym. A niedawno w tym segmencie technologii dla biznesu pojawiło się nowe rozwiązanie od rodzimego producenta. Posnet Pospay 2 Online, bo o tym kasoterminalu mowa, to doskonały przykład kompaktowego urządzenia, które oferuje bardzo rozbudowaną funkcjonalność.

Kasoterminal – co to za urządzenie dla firmy?

Każdy kasoterminal dostępny na rynku technologii sprzedaży w Polsce to zintegrowane narzędzie oferujące funkcje fiskalne i płatnicze. Mówiąc inaczej, takie urządzenie umożliwia nie tylko fiskalizację sprzedaży i tworzenie niezbędnych dokumentów, takich jak paragony, ale także umożliwia komfortowe przetwarzanie transakcji bezgotówkowych, które mogą być realizowane za pomocą karty lub smartfona. Wyróżniającą cechą kasoterminali jest również możliwość kompleksowego zarządzania sortymentem.

W przypadku najnowszego urządzenia tego typu na polskim rynku, czyli Posnet Pospay 2 Online, służy do tego prosta w obsłudze i równocześnie funkcjonalna aplikacja POS-UP. Rozwiązanie sprzedażowe od rodzimego producenta posiada również zintegrowany terminal płatniczy Pax A50. Dzięki temu korzystanie ze wspomnianej aplikacji lub ogólnie – wykonywanie wszystkich czynności związanych z rejestrowaniem obrotu oraz obsługą transakcji bezgotówkowych – odbywa się z poziomu kolorowego ekranu dotykowego o wielkości 4,5”. Kasoterminala Posnet używa się więc w codziennej pracy niemal w taki sam sposób, co smartfona.

Kosz ze stali nierdzewnej z pedałami

Przeczytaj także:

Kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak – jakie wybrać?

Posnet Pospay 2 Online może pracować w trybie kasowym lub drukarkowym

Jednym z wyjątkowych aspektów kasoterminala od Posnet jest możliwość wyboru sposobu działania urządzenia. Dla modelu Pospay 2 Online, użytkownik ma możliwość skonfigurowania go jako kasy lub drukarki. Co to oznacza w praktyce? Kasoterminal pracujący w trybie kasowym jest urządzeniem niezależnym, które umożliwia zapisanie w pamięci do 4 000 różnych produktów lub usług. Natomiast Pospay 2 Online pracujący w trybie drukarki wymaga współpracy z zewnętrznym oprogramowaniem do sprzedaży, które może być np. zainstalowane na komputerze POS lub laptopie. W tym trybie, urządzenie nie działa jako samodzielna jednostka, ale zamiast tego oferuje możliwość obsługi do 100 000 pozycji PLU (produktów lub usług).

posnet-pospay-2-online.png

Najważniejszy w tym przypadku jest zaś fakt, że przedsiębiorca może dopasować tryb pracy kasoterminala do potrzeb swojej firmy. Przykładowo: Pospay 2 Online w konfiguracji kasowej sprawdzi się w mniejszych działalnościach usługowych – zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych. Natomiast urządzenie Posnet, które funkcjonuje w trybie drukarkowym, poradzi sobie nawet w przedsiębiorstwach oferujących rozbudowany asortyment.

Małe urządzenie z dwoma wydajnymi akumulatorami

W wyobrażeniach przedsiębiorców kasoterminale mogą wydawać się sporymi urządzeniami. Mowa przecież o rozwiązaniu dla handlu i usług, które oferuje funkcje fiskalne oraz płatnicze, a także korzystanie z aplikacji sprzedażowej. W rzeczywiści jest jednak zupełnie inaczej, a Posnet Pospay 2 Online tylko to potwierdza. Chodzi bowiem o jedno z najmniejszych i najlżejszych urządzeń, jakie są dostępne na polskim rynku fiskalnym. Dla formalności warto doprecyzować, że wymiary tego kasoterminala to zaledwie 80 x 81 x 152 mm (wysokość, szerokość, długość), zaś jego waga wynosi raptem 0,6 kg (z zamontowaną rolką papieru termicznego). W związku z tym, Pospay 2 Online doskonale leży w dłoni i zapewnia niezbędną wygodę pracy przy mobilnym obsługiwaniu klientów. Natomiast w przypadku działalności stacjonarnych istotne okazuje się to, że urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca na stanowisku kasowym.

Film wideo prezentujący kompaktowe rozmiary modelu Pospay 2 Online jest dostępny poniżej. W nim można zobaczyć, że kasoterminal od Posnet idealnie dopasowuje się do dłoni. Dodatkowo, z materiału udostępnionego przez Polskie Centrum Kas Fiskalnych, można uzyskać informacje o tym, co jest dostarczane razem z zamówionym urządzeniem dla przedsiębiorcy.

Zobacz unboxing kasoterminala Posnet Pospay 2 Online:

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że kasoterminal Posnet posiada aż dwa akumulatory – po jednym w części fiskalnej (6 800 mAh) i płatniczej (2 500 mAh). A jeżeli któryś z nich się rozładuje, drugi automatycznie przejmuje jego funkcje, pozwalając tym samym na dalsze obsługiwanie klientów. Takie rozwiązanie technologiczne to ukłon zwłaszcza w stronę działalności mobilnych, w których często trzeba liczyć się z brakiem dostępu do zewnętrznego źródła zasilania. W przypadku Pospay 2 Online przedsiębiorca zyskuje zaś znacznie większą gwarancję, że bez problemu będzie mógł przez cały dzień obsługiwać swoich klientów.

Funkcje fiskalne tego kasoterminala to m.in. łączność z CRK

Rozważając funkcje fiskalne kasoterminala Posnet Pospay 2 Online, ważne jest podkreślenie, że polskie urządzenie oferuje dwa różne metody przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Kas, systemu kontrolowanego przez służby skarbowe. Mówimy tutaj o możliwości łączności za pośrednictwem Wi-Fi lub GSM. W obu sytuacjach mamy do czynienia z komunikacją bezprzewodową, ale istotne jest zrozumienie różnic między tymi dwoma technologiami przesyłania danych. Pierwsza metoda (przez Wi-Fi) wymaga podłączenia kasoterminala, na przykład do sieci bezprzewodowej przedsiębiorstwa lub takiej, która może być udostępniana z telefonu. Natomiast druga metoda (za pomocą wbudowanego modemu GSM) to rozwiązanie w pełni autonomiczne, które przekazuje niezbędne informacje do CRK za pomocą karty SIM z transferem danych.

Nad sprawnym przebiegiem e-płatności czuwa eService, czyli jeden z czołowych agentów rozliczeniowych w Polsce

Terminal Pax A50, który jest jednym z kluczowych ogniw kasoterminala od Posnet, umożliwia przedsiębiorcy akceptowanie transakcji dokonywanych różnymi instrumentami płatniczymi. Klienci korzystający z usług firmy mogą więc używać zarówno swoich kart (chipowych, zbliżeniowych), jak i telefonów z aplikacją Google Pay, Apple Pay lub BLIK. Warto też dodać, że w przypadku tego rozwiązania dla biznesu za przebieg każdej transakcji bezgotówkowej odpowiada Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych – eService. Mowa więc o jednym z absolutnie czołowych agentów rozliczeniowych na polskim rynku, który od wielu lat jest chętnie wybierany przez przedsiębiorców poszukujących terminala płatniczego. Innymi słowy, eService bez wątpienia stanowi gwarancję sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego przebiegu transakcji akceptowanych z poziomu kasoterminala Posnet Pospay 2 Online.

kasoterminal-posnet-pospay-2-w-gastronomii.png

Gdzie sprawdzi się Pospay 2 Online? Na przykład w gastronomii

Wszechstronność kasoterminala Pospay 2 Online przekłada się również na to, że urządzenie produkowane przez Posnet jest świetną propozycją dla wielu działalności gospodarczych. Przykłady? Rozwiązanie sprzedażowe polskiej marki sprawdzi się doskonale np. w różnego typu lokalach gastronomicznych – restauracjach, barach szybkiej obsługi, pubach czy kawiarniach. A dzięki temu, że charakteryzuje się bardzo kompaktowymi wymiarami, zapewnia długi czas pracy na zasilaniu akumulatorowym oraz oferuje transmitowanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas m.in. przez wbudowany modem GSM, znajdzie zastosowanie również w food truckach, a więc działalnościach mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.