Menu Zamknij

Zalety mebli ze stali nierdzewnej – dlaczego powinieneś je mieć w swojej kuchni?

Meble ze stali nierdzewnej swoje początki mają już ponad 100 lat temu, kiedy pewien człowiek zauważył, iż niektóre stopy metali są odporne na działanie chemikaliów. Oczywiście nie jest to ta wersja stali nierdzewnej, jaką znamy dzisiaj, niemniej jednak to właśnie od niej się wszystko zaczęło. To Niemcy opatentowali sposób produkcji takowej stali i do tej pory wiodą prym na całym świecie. My jednak dzisiaj chcemy się zastanowić, dlaczego meble ze stali nierdzewnej idealnie nadają się do lokali gastronomicznych, oczywiście mowa tutaj o pomieszczeniach kuchennych.

Ogromna trwałość

Tego w żadnym wypadku stali nierdzewnej nie można odmówić, ponieważ meble z niej wykonywane mogą naprawdę sporo przetrwać. Przede wszystkim są odporne na działanie detergentów, pary wodnej, wilgoci czy zmiany temperatury. W domowej kuchni często spotyka się meble drewniane, jednakże w nich nie ma tak dużych wahań jak w restauracyjnych zapleczach kuchennych. W restauracjach kuchnie pracują przecież przez cały dzień i wszystko musi być idealnie. Nie sprawdzą się tam meble drewniane, które mogłyby w łatwy sposób nasiąknąć wilgocią i stopniowo zacząłby się ich rozpad.

Dodatkowo należy wspomnieć, że stal nierdzewna jest niezwykle odporna na korozję, co sprawia, że meble w warunkach kuchennych są w stanie przetrwać naprawdę długi czas. Warto mieć to na uwadze, bowiem na pewno nie jest w Twoim interesie wymiana co roku mebli na kolejne.

Kosz ze stali nierdzewnej z pedałami

Przeczytaj także:

Kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak – jakie wybrać?

Łatwe w konfiguracji

To także jest bardzo ważna cecha, ponieważ jeśli w danej kuchni restauracyjnej będzie pracowało kilkunastu kucharzy, to ważne jest, aby każdy z nich miał jak najlepsze środowisko do pracy. Dzięki temu będzie mógł działać jak najbardziej efektywnie i dawać z siebie wszystko. O wygodę pracowników należy dbać, ponieważ ma to znaczenie również w kwestiach zdrowotnych.

Musisz zapamiętać, aby w żadnym wypadku nie kierować się wyłącznie najniższą ceną, bowiem to już niejedną osobę niestety zgubiło. Naturalnie nie oznacza to też tego, że musisz przepłacać, ale po prostu sprawdzaj różne propozycje i koncentruj się tylko na takich, które pochodzą od sprawdzonych producentów.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.