Menu Zamknij

Profesjonalne ekspresy do kawy dla gastronomii i ich rodzaje

Jeśli chcemy napić się aromatycznej kawy z prawdziwego zdarzenia, zazwyczaj stawiamy na kawiarnie. Jednakże nie każdy ma czas, aby wybrać się do kawiarni sporo od jego miejsca zamieszkania czy pracy oddalonej, nie mówiąc już o tym, że w wielu miastach takich obiektów w ogóle nie ma. Na ich mapie za to jest zdecydowanie więcej lokali gastronomicznych, które w większości, jeśli już mają w swojej ofercie kawę, to nie jest to espresso, a zwykła kawa zaparzana tak jak robimy to w domu. Być może warto to zmienić i nabyć ekspresy, które przeznaczone są specjalnie do lokalów gastronomicznych? Wyróżniamy tu trzy rodzaje takich ekspresów: automatyczne – kolbowe, półautomatyczne – kolbowe i automatyczne – compact. Który z nich wypada najlepiej?

Ekspresy automatyczne – kolbowe

Tego typu ekspresy to urządzenia w pełni automatyczne, posiadające wiele różnego rodzaju funkcji, a tym samym przeznaczone do parzenia najwyższej jakości kawy. Ekspres taki posiada zazwyczaj dość duże zbiorniki, tak na samą kawę, jak i wodę. Poza tym warto rozejrzeć się za modelami, które umożliwiają parzenie nie tylko kawy mielonej, ale także i tej w saszetkach.

Kosz ze stali nierdzewnej z pedałami

Przeczytaj także:

Kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak – jakie wybrać?

Ekspresy półautomatyczne – kolbowe

Takie modele, jeśli już spotykamy w lokalach gastronomicznych, to są to lokale niewielkie. Cechą charakterystyczną takich ekspresów jest duży zbiornik na wodę, a także całkiem pojemne półki na filiżanki. Zazwyczaj umożliwiają także podgrzewanie filiżanek.

Ekspresy automatyczne – compact

Tego typu sprzęt gastronomiczny jest w pełni automatyczny, a parzyć w nim możemy każdy rodzaj kawy, w tym także kawy mleczne. Mają one wiele różnych funkcji i są naprawdę szybkie, co bez wątpienia jest ich sporym atutem.

Niezależnie od tego, jaki model ekspresu do kawy chcecie nabyć, najlepiej jest postawić na modele wykonane ze stali nierdzewnej, choć trzeba przyznać, że większość z nich, przynajmniej tych lepszych jest zrobiona właśnie z tego materiału. Poza tym niemal każdy ekspres gastronomiczny jest ekspresem ciśnieniowym.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.