Menu Zamknij

Catering – jakie wyposażenie jest niezbędne?

Wiele lokalów gastronomicznych w swojej ofercie ma także i catering. Jest to jak najbardziej rozsądny krok, ponieważ pozwala znacznie zmaksymalizować zyski z prowadzenia danej działalności. Jednakże nikt nie powiedział, że aby prowadzić catering, a już na pewno ten na najwyższym poziomie nie będziemy do tego potrzebować odpowiedniego sprzętu. I bynajmniej nie mówimy tu tylko o samochodzie, którzy rzecz jasna także jest potrzebny, bo za pośrednictwem innego środka transportu przewożenie przygotowanych potraw nie jest możliwe. Co zatem poza autem będzie nam do świadczenia takich usług niezbędne?

Przewożenie dań

W cateringu rzecz jasna najważniejsze są potrawy, a jako że catering cechuje się tym, że przewozimy go we wskazane miejsce, niezbędne nam będą do tego specjalne pojemniki. Przede wszystkim warto jest w tym miejscu wspomnieć o wszelkich kociołkach, które najlepiej, jeśli będą w zestawie z podgrzewaczami lub pojemnikach termoizolacyjnych z wkładami odpowiednio gorącymi, lub chłodzącymi mogące mieścić w sobie nawet 60 litrów sosów, zup czy innego dania przez nas przygotowanego.

Niezbędne wydają się także być wykonane ze stali nierdzewnej termosy gastronomiczne. Te mogą być wyposażone w kranik i wtedy służą do przewożenia na przykład zup lub też być jego pozbawione. W nich przewozimy potrawy bardziej gęste. Nie zaszkodzi też mieć kilka termosów stołowych.

Kosz ze stali nierdzewnej z pedałami

Przeczytaj także:

Kosze do segregacji śmieci pod zlewozmywak – jakie wybrać?

Meble do cateringu

Jeśli naszą firmę ma cechować catering na najwyższym poziomie, niezbędne będą także i odpowiednie meble. Mowa tu rzecz jasna o wszelkich składanych ławkach, stołach czy krzesłach. To, że można je złożyć i następnie rozłożyć jest bardzo ważne, przede wszystkim z punktu widzenia ich transportu.

Mając takie wyposażenie, catering na stałe możesz włączyć do usług swojej firmy. W innym wypadku będą na tobie ciążyć pewne ograniczenia. Na przykład nie posiadając ławek czy stołów, ciężko będzie obsłużyć imprezę otwartą pod gołym niebem.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.